Už v tom lítám taky

Počítat uběhnuté, ušlé ani ujeté kilometry mě nikdy nebralo. Jenže pak mi moje kamarádka Míša, šéfredaktorka Kondice, nabídla, abych otestovala chytré hodinky Garmin Venu. A od té chvíle je všechno jinak. Nikdy bych nevěřila, kolik uspokojení může přinést pohled do grafů a statistik!
Garmin Venu, chytré, sportovně všestranné hodinky se zářivým displejem

Vždycky jsem zhruba věděla, kolik kilometrů jsem mohla ujít či uběhnut a neřešila jsem za jak dlouho. Cíleně jsem s sebou nenosila telefon. Být offline u nás na Zbraslavi okolo Vltavy či v kopcích na Závisti mělo vyloženě relaxační účinky. Až do doby, než mě ošklivě pokousal pes v parku, kde zrovna nebyla ani noha, a já jsem potřebovala rychle pomoc. Dopadlo to dobře, jsem zase fit, ale telefon už si beru. A samozřejmě když už ho mám, tak se mrknu, kolik kilometrů jsem uběhla, kolik kroků ušla, kolik kalorií spálila…
Takže když mi Míša navrhla, jestli nechci testovat sportovní hodinky, ani jsem se moc nebránila. No a už v tom lítám taky! Vyplnila jsem požadované hodnoty (věk, výšku, váhu) a nastavila si limity na den a týden, tedy kolik bych asi chtěla (a měla) ujít, uběhnout, ucvičit, ujet a třeba uplavat. Naštěstí je ovládání snadné a intuitivní, displej dotykový a tlačítka jen dvě. Navíc hodinky nabízí nejen množství druhů sportů venku i uvnitř, ale i sestavení tréninkového plánu, jehož dodržení vyžadují.


Takže dostanete zprávu: Dnes: 5 km běh a pilates! Zítra: kruhový trénink a interval! Na výběr máte předpřipravené sestavy cviků s počtem opakování i stanovenými pauzami. Ale co mě úplně dostalo, jsou animovaná cvičení. Vyberete druh a na displeji se objeví panáček, který vám předcvičuje. Baví mě s ním dřepy, kliky, sedy, lehy, jóga i pilates.
A když se na pohyb vykašlete, přijde sekec – limit nesplněn, chybí trénink! Což dost motivuje. Nejvíc se mi ale na tom líbí, jak hodinky posílají do aplikace v telefonu reporty. Jsem dokonale pod kontrolou, a kdyby někdo chtěl, ráda mu své výsledky ukážu. Jsem na ně pyšná!

Recenze převzata z časopisu Kondice 11/2020 se souhlasem redakce.

Komentáře jsou uzavřené