Vlajková loď

Garmin si už dávno prošlápl cestu do duší golfistů. Za srdce je chce chytit i prostřednictvím svého nejnovějšího přírůstku v segmentu golfových hodinek. Model Garmin Approach S62 lze právem považovat za vlajkovou loď, která zaujme nejen několika novými prvky či vylepšeným designem. Co jsme o hodinkách zjistili?

Garmin Approach S62, vlajková loď mezi golfovými GPS hodinkami

PRVNÍ DOJEM

Elegantní hodinky, s plastovým páskem. Vše v černé. Ciferník hodinek je sice poměrně veliký, přesto i na drobném zápěstí působí až překvapivě dobře. Na ruce skvěle sedí a po chvíli je vůbec nevnímám. Ovládají se přes celobarevný, snadno čitelný dotykový displej v kombinaci s třemi poměrně robustními tlačítky. Logika ovládání je velice dobrá a na většinu funkcí bez problémů přijdete formou pokus/omyl.
K jejich plnohodnotnému využití je třeba do mobilu nainstalovat dvě aplikace, Garmin Golf a Garmin Connect. Spárování provedete přes Bluetooth dle srozumitelných pokynů.

NA HŘIŠTI

V herním módu hodinky nejdříve našly hřiště. Pro záznam skóre jen zvolíte odpaliště, hned poté se objeví herní dispej. Ten dokáže zobrazit každou jamku ve třech zobrazovacích režimech. Základní obecné vyobrazení má nahoře malé info o čísle a paru jamky. V levé části jsou tradiční vzdálenostní údaje (začátek, střed a konec greenu). Na pravé straně hodinek je znázorněna celá jamka.
Dotykem na mapku se dostanete do druhého módu. Ten informuje o vzdálenostech k známým překážkám na hřišti. V horní části je název překážky (voda, bankr). Čísla vlevo znázorňují vzdálenosti na začátky a konce těchto překážek, na mapce vpravo se právě zaměřovaná překážka zvýrazní. Třetí obrazovka umožňuje přesné měření na jakékoliv požadované místo na hřišti. V dolní části je symbol + či -, kterým se přepíná od celku k detailu. Během měření jsou k dispozici vždy dva délkové údaje – od místa hry k místu měření a od tohoto místa k jamce (středu greenu). Nemožnost zaměřit na konkrétní místo a vlajku považuji za největší nevýhodu hodinek obecně (na rozdíl od laserových měřičů) – na Garminech S62 však na konkrétní místo zaměřit opravdu lze.
Novou funkcí je tzv. virtual caddie. Jak daleko hrajete jednotlivými holemi, zjistí hodinky tak, že po každé ráně zadáte údaj manuálně, nebo si přikoupíte senzory (Approach CT10), které tuto práci udělají za vás. Caddie však vyhodnocuje i sklon jamek a vítr (ten ve spolupráci s mobilem). Nápověda hole se následně zobrazí ve spodní části hodinek. Pokud tuto funkci budete aktivně využívat, nezapomeňte ji vypnout před turnajem (funkce Turnajový režim).
Hodinky mají naprosto skvělou výdrž. Udávaná činí 20 hodin v režimu GPS, takže 4 až 5 kol hravě zvládnou. Výborné je i zpracování skóre karty a údajů ze hry. Prohlížet statistiky je možné nejen v aplikaci v mobilu, ale i v přímo v hodinkách.

MIMO HŘIŠTĚ

Hodinky jsou velmi příjemným společníkem. Dokáží informovat o mnoha více či méně důležitých informacích (východ/západ slunce, informace o počasí, zobrazení SMS atd.). Nově jsou vybaveny funkcí Garmin Pay, takže jimi lze platit. Hodně funkcí je spojeno se zdravím. Mají integrovaný měřič tepu a také pulzní oxymetr (měří okysličení krve). Lze je dobře využít i pro jiné sporty (chůze, běh, cyklistika či plavání).

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE A ZÁVĚR

Hodinky jsou dodávány v černé nebo bílé barvě. Základní pásek je gumový a je výměnný. Vyobrazení času je přepínatelné. Každý si tak může zvolit vzhled blízký jeho srdci a náladě. Několik variant vzhledu je přímo instalováno, ostatní lze dohrát z dostupných aplikací. Skvělé sportovně-společenské hodinky pořídíte v ceně začínající na 13 990 Kč a nebojím se tvrdit, že za sice dost peněz dostanete opravdu hodně „muziky“.

Recenze Garmin Approach S62 převzata se svolením časopisu Golf. Vyšlo v dubnovém čísle roku 2020.

Komentáře jsou uzavřené